CADU - INDIVIDUAL - SCHEDULE Sportive competition · Teams UA

Ir a contenido Ir a Estudios, Gobernanza y organización
Logo UA
Realizar búsqueda
Menú
Other sites
Logo Sportive competition · Teams UA   Sportive competition · Teams UA
Sportive competition · Teams UA

CADU - INDIVIDUAL - SCHEDULE

The Miguel Hernández University is in charge of the CADU SECRETARY'S OFFICE during the academic years 2019/20 - 2020/21

CADU

 SPORT UNIVERSITY DATE RESULTS
CHESS UA 4/03/20

3rd Alberto Márquez

2nd (team competition)

TRACK AND FIELD UJI 3 and 4/4/20

 

BADMINTON UMH  25/2/20

2nd Ana Ramírez (women's singles)

2nd Albert Ivars (men's singles)

1st Ana Ramírez - María Rodríguez (women's doubles)

2nd Júlia Oncina - Alberto Ivorra (mixed doubles)

2nd (team competition)

CROSS-COUNTRY RUNNING UJI 6/2/20

2nd Miguel Baidal

3rd Rubén Requena

2nd (team competition)

EKIDEN  UJI    
CLIMBING UPV 12/3/20  
FENCING UCH CEU 27/2/20

2nd Madlin Neupert

3rd Roberto Segura
FRONTENNIS UMH 25/2/20  
GOALBALL UVEG  22/2/20  
GOLF UCH CEU 25/2/20 3rd Joost Boelhouwer
JUDO UCV 21/3/20

 

KARATE UMH 29/2/20

1st Isabel Gómez (+68kg, women's kumite)

2nd Sara Pineño (-68kg, women's kumite)

2nd Jordi López (-60kg, men's kumite)

2nd Sergio Muñoz (-84kg, men's kumite)

2nd Vladyslav Kosinov (+68kg, men's kumite)

3rd Tamara Gevorgyan (-68kg, women's kumite)

3rd Kawtar Abselam Oulad (-55kg, women's kumite)

3rd Juan Jesús Cuartero (-67kg, men's kumite)

3rd David Alonso (-67kg, men's kumite)

3rd (team competition)

MARATHON UPV 1/12/19

2nd Carlos Mateo

3rd (team competition)
SWIMMING UCH CEU 11/3/20

1st Lucía Hernández (100m butterfly)

1st Lucía Hernández (200m butterfly)

1st Miguel Mas (50m freestyle)

1st Pablo Juncal, Izan Ayllán, Miguel Mas and Alejandro García (4x50m freestyle)

2nd Marina Cots (400m freestyle)

2nd Marina Cots (100m individual medley)

2nd Marta Soriano (200m freestyle)

2nd Marta Soriano, Marina Cots, Luis Miguel Velásquez and Óscar Riquelme (4x100m mixed relay)

2nd Miguel Mas (100m backstroke)

2nd Izan Ayllón (50m freestyle)

3rd Mar Blasco (200m breastroke)

3rd María Romera (100m freestyle)

3rd Marta Soriano (100m backstroke)

3rd Patricia Rico (400m freestyle)

3rd Luis Miguel Velásquez (400m freestyle)

3rd Natalia Belda, Jennifer Betancour, Rebeca Cabanes and Ana Martínez (4x50m freestyle)

3rd María Romera, Mar Blasco, Lucía Hernández and Patricia Rico (4x50m medley)

3rd (team competition)

ORIENTEERING UVEG 13/3/20

 

VALENCIAN PILOTA UCV

12/3/20

 
ROWING UA  12/2/20

1st women's

3rd men's

1st (team competition)

SQUASH UPV  12/3/20  
TAEKWONDO UCV 22/2/20

Combat:

1st Desirée Ortega (+73kg)

1st Lorena Maciá (-57kg)

1st Ángela María Muñoz (-62kg)

1st Pablo López (-87kg)

1st Sergi Curtis (-63kg)

1st Ángel Chumo (blue hopefuls)

3rd José Tomás (-68kg)

Poomsae:

1st María José Alfocea

1st Naufal Nassar

1st Sebastián Matheu

2nd Eva Gilabert

2nd Sofiya Kamalova

3rd Carlota Yago

3rd Raquel Molina

2nd (team competition)

TABLE TENNIS UA 4/3/20  
ARCHERY UVEG 09/3/20

1st Juan Francisco Mejías

3rd (team competition)

TRAIL UVEG 14/2/20  
TRIATHLON UA  19/04/20

 

SAILING UCV  2/4/20  
BEACH VOLLEYBALL
UCH CEU  23/4/20  

PROMOTED SPORTS

SPORT UNIVERSITY DATE RESULTS
CROSFFIT UMH 25/3/20

 

ULTIMATE UMH  1/3/20  
3x3 BASKETBALL UA 4/3/20

1st and 2nd women's

1st and 2nd men's

1st (team competition)